Złote Pasmo dla Szymona

Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia, Szymona Ścigajło z klasy II TA technikum mechatronicznego, w XXIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Bohunova Paleta” 2021

Praca na konkurs  została wysłane w październiku 2021 r.  Wyniki  ogłoszono pod koniec stycznia 2022 r. a finisaż wystawy zaplanowano na 17 lutego 2022 r. Z radością informujemy, że w kategorii „Rysunek” nagrodę „ ZŁOTE  PASMO”  (I miejsce) – zdobył Szymon Ścigajło,  uczeń klasy II TA technikum mechatronicznego.
Cel konkursu, to subiektywne wypowiedzi artystyczne uczniów, na podstawie obserwacji rzeczywistości i budowanie głębszych relacji z otoczenie, poprzez odkrywanie tajników sztuki, szukanie odpowiedzi na pytania o ludzką egzystencję, które zawarte są w twórczości artystycznej

Kolejna, XXIV  edycja Konkursu Plastycznego organizowanego przez Dom Kultury Włókniarzy  w Bielsku-Białej oraz Szkołę Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji, przeznaczona dla dzieci  i młodzieży od lat 4 do 20. Prace uczestników były oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

do 7 lat
do 11 lat
do 15 lat
do 20 lat
Na konkurs wpłynęło ponad 2 tysiące prac z całego świata.

Szymon w kategorii  „Rysunek”  w swojej grupie wiekowej zdobył „Złote pasmo” (pierwsze miejsce).

Temat XXIV edycji konkursu, to: Rozumienie świata poprzez sztukę  (sztuka odsłania nam wiedzę o świecie i o nas samych w sposób, którego często nie potrafimy nazwać).
W załączeniu nagrodzona praca.

szymon-scigajlo-m