Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Volkswagen Motor Polska Polkowice oraz Respekt Team Volkswagen Motor Polska. Tym razem okazją był Dzień Bioróżnorodności.

Działanie przeprowadzono w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2021. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klasy 2AP. Spotkanie miało charakter zdalny za pośrednictwem platformy Teams.

Prowadzący przekazali kilka najważniejszych kwestii związanych z różnorodnością biologiczną, przedstawili także dwa ciekawe filmy oraz zachęcili wszystkich uczestników do udziału w wyrażeniu własnych przemyśleń za pośrednictwem strony mentimetr, co okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem.

Na zakończenie wszyscy, w tym również nasza szkoła, otrzymali zaproszenie na kolejne spotkania pod nazwą – „Środy z różnorodnością”.