Archiwa kategorii
Kategorie

„Kompetentny w świat” – konkurs KGHM

Świat nie ma dla nas granic – konkurs dla uczniów szkół patronackich KGHM
Wystarczy nakręcić krótki filmik o sobie, by polecieć na tydzień do najbardziej znanej doliny na świecie – Dolina Krzemowa w Stanach Zjednoczonych czeka na zdolnych uczniów ze szkół patronackich KGHM. Właśnie rozpoczął się konkurs „Kompetentny w świat” ogłoszony przez miedziową spółkę.

Czytaj dalej „Kompetentny w świat” – konkurs KGHM

Kolejny wspaniały sukces Ani Mazur w etapie wojewódzkim turnieju pożarniczego!

W dniu 27 czerwca w Cysterskim Zespole Klasztornym w Lubiążu odbyły się eliminacje  wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Naszą szkołę oraz powiat polkowicki reprezentowała Anna Mazur, uczennica 3 klasy technikum logistycznego.

Eliminacje składały się z testu wiedzy, po którym najlepsze pięć osób odpowiadało ustnie w finale.  Ania zajęła 2 miejsce  po teście wiedzy z liczbą punktów 23, co dało jej awans do finału. W finale nie obyło się bez dogrywki, którą Anna wygrała.

W końcowej klasyfikacji szkól ponadpodstawowych Anna zajęła w konkursie  II  miejsce na Dolnym Śląsku. Czytaj dalej Kolejny wspaniały sukces Ani Mazur w etapie wojewódzkim turnieju pożarniczego!

Sukcesy naszych uczniów – etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W czwartek 28.04.2022r.  w Szkole Podstawowej w Gaworzycach   odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali:  Anna  Mazur (3TLG) oraz  Adam Gniedziejko (3TAG).

W końcowym etapie turnieju nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

I miejsce – Anna Mazur
II miejsce – Adam Gniedziejko

Zwycięstwo uczennicy Anny Mazur zapewniło jej awans do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim! Czytaj dalej Sukcesy naszych uczniów – etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Młodzież Zapobiega Pożarom etap gminny – Szklary Dolne 30.03.2022

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Szklarach Dolnych   odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Udział wzięło 18 uczestników w różnych kategoriach wiekowych, naszą szkołę reprezentowali:  Anna  Mazur (3TLG), Adam Gniedziejko (3TAG), Piotr Kosior (4TA)  oraz Mikołaj Tyliszczak (3TAP).

W końcowym etapie turnieju nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
I miejsce – Anna Mazur
II miejsce – Adam Gniedziejko
III miejsce – Piotr Kosior
IV miejsce- Mikołaj Tyliszczak Czytaj dalej Młodzież Zapobiega Pożarom etap gminny – Szklary Dolne 30.03.2022

„Młodzież zapobiega pożarom” – etap szkolny wyniki konkursu

W dniu dzisiejszym tj. 23.03.2022 odbył się konkurs  wiedzy pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. W  konkursie udział wzięło 13 uczestników z klas 1TA, 1TL,4TA, 3TAG,3TLG, 3TAP. Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

  1. Adam Gniedziejko (3TAG)
  2. Piotr Kosior (4TA)
  3. Mikołaj Tyliszczak (3TAP)
  4. Anna Mazur  (3TLG)

Etap gminny odbędzie się 30.03.2022r. w Szklarach Dolnych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie! Czytaj dalej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap szkolny wyniki konkursu

Szkolny Konkurs” Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”

01 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali zamordowani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Czytaj dalej Szkolny Konkurs” Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”

Nasi uczniowie na podium zwycięzców w konkursie „Tolerance&Respect – Essay Competition”

Dnia 16 lutego 2022R. odbył się I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Tolerance and Respect”. W konkursie wzięło udział pięciu uczniów naszej szkoły z klas: IV TLM, III TBP i  III TAG.

Zadanie postawione przed uczestnikami polegało na napisaniu wypracowania w języku angielskim na wybrany temat z zakresu „Tolerance and Respect”

W najlepszej trójce znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół w  Chocianowie: II miejsce zajął Dawid Przybylak z klasy III TAG technikum mechatronicznego  a III miejsce zajął Kornel Powaserowski z klasy III TBP również technikum mechatronicznego.
Gratulujemy zwycięzcom!!!

Złote Pasmo dla Szymona

Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia, Szymona Ścigajło z klasy II TA technikum mechatronicznego, w XXIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Bohunova Paleta” 2021

Praca na konkurs  została wysłane w październiku 2021 r.  Wyniki  ogłoszono pod koniec stycznia 2022 r. a finisaż wystawy zaplanowano na 17 lutego 2022 r. Z radością informujemy, że w kategorii „Rysunek” nagrodę „ ZŁOTE  PASMO”  (I miejsce) – zdobył Szymon Ścigajło,  uczeń klasy II TA technikum mechatronicznego. Czytaj dalej Złote Pasmo dla Szymona

IX Olimpiada Wiedzy o Turystyce

W dniu 13.01.2022 w Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu odbył się etap okręgowy IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy 4TT technikum obsługi turystycznej Klaudia Wieruszewska i Paulina Socha. Uczennicom towarzyszyła pani Agnieszka Hruszowiec nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Turystyce jest Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem Olimpiada odbywa się pod hasłem: „Turystyka kwalifikowana – pasje i możliwości”. Czytaj dalej IX Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem