Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

Dwudziestoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej.

Spotkanie opłatkowe odbyło się 15 grudnia 2016 roku w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, a jego gospodarzami byli, Metropolita Wrocławski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Po oficjalnym powitaniu życzenia świąteczne skierowane do wszystkich zebranych przekazali, Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego pani Ewa Mańkowska, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Jerzy Michalak oraz pan Mieczysław Łopatka – Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu. Na zakończenie części oficjalnej odbył się koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia kilkudziesięciu sportowcom, wśród których nie brakowało medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Wśród uczestników znalazła się także liczna grupa działaczy, trenerów oraz dziennikarzy sportowym z terenu naszego województwa. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem złożonym z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Po spotkaniu opłatkowym młodzież udała się jeszcze na Jarmark Świąteczny na Rynek Wrocławia.