Byliśmy z wizytą w CCC

12 września uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie klasy Technikum Logistycznego wraz z nauczycielami p. Anną Druzga, p. Joanną Knutelską, p. Mieczysławem Staranowiczem uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, której celem było zgłębienie tajników funkcjonowania firmy “CCC” w Polkowicach.

Na początku wizyty uczniowie w sali konferencyjnej obejrzeli prezentację multimedialną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z zakresu szeroko rozwiniętej logistyki, jej struktury dostaw, struktury sprzedaży, sieci dystrybucji oraz pozycji rynkowej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i największym jego producentem w Polsce. CCC od wielu lat dba o to, aby zapewnić klientom szeroką ofertę obuwia w atrakcyjnych cenach. Dbając o cenę, staramy się jednocześnie sprostać wymaganiom co do jakości oferowanych produktów i gustom klientów. Mając możliwość wpływu na etapie powstawania kolekcji, dbamy o dobór najlepszych materiałów do ich produkcji, aby zadowolić naszych klientów. Firma CCC oferuje duży wybór różnorodnych modeli i marek obuwia, w tym również obuwia sportowego oraz dziecięcego. Każda kolekcja obejmuje modele casualowe w modnych fasonach i kolorach, jak i eleganckie klasyczne obuwie dla kobiet i mężczyzn. Jednocześnie CCC pamięta o swoich najmłodszych klientach, oferując w sprzedaży szeroką gamę obuwia dziecięcego w najróżniejszych wzorach. W okresie jednego sezonu firma oferuje blisko trzy tysiące wzorów obuwia i torebek. Grupa posiada łącznie 67 zarejestrowanych marek towarowych – najbardziej popularną marką sprzedawaną przez CCC jest marka Lasocki, dostępna zarówno w salonach CCC, jak i firmowych salonach Lasocki.

Sprzedaż kolekcji prowadzona jest łącznie w ponad 700 placówkach pod markami CCC, Boti, Lasocki. Według stanu na dzień 31 marca 2014 roku, sieć sprzedaży Grupy CCC obejmowała 707 placówek, na co składało się: 385 salonów firmowych CCC w kraju, w tym: 37 agencyjnych, 74 salony CCC w Republice Czeskiej, 25 salonów CCC w Republice Słowackiej, 52 salony na Węgrzech, 9 salonów w Austrii, 4 salony w Słowenii, 4 salony w Chorwacji, 2 salony w Turcji, 5 salonów w Niemczech, 17 salonów Lasocki, 59 sklepów własnych Boti, 44 salony franczyzowe CCC, w tym: 8 salonów franczyzowych w Polsce, 6 salonów franczyzowych CCC w Rosji, 5 salonów CCC na Łotwie, 20 salonów CCC w Rumunii, 2 salony CCC w Kazachstanie, 3 salony CCC na Ukrainie oraz 27 sklepów franczyzowych Boti.

Te oraz wiele innych informacji zostało uczniom przekazanych przez dyrektora ds. logistyki Pana Sylwestra Szymczaka podczas ogólnej prezentacji firmy. Pozwoliła ona poznać firmę jedynie od strony teoretycznej, przejście zaś na poszczególne hale i magazyny umożliwiło dopełnienie obrazu firmy, jako bardzo sprawnie funkcjonującego koncernu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne maszyny i poznać funkcjonowanie systemu dystrybucji, dostaw, transportu, magazynowania, a także monitoring sprawnej kontroli jakości.

Firma “CCC” zaskoczyła młodzież swoimi wielkimi rozmiarami i niezwykłą atmosferą. Okazało się również, że młodzież niewiele wiedziała na temat lokalnego pracodawcy. Uczniowie zdali sobie sprawę, że posiadanie takich cech, jak: elastyczność, działanie, efektywność, zaangażowanie i rozwój pozwala zdobyć tak wysokie szczeble kariery.  Dzięki wycieczce mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy na temat pracy w tak dużej firmie.