ChOK zaprasza do udziału w ESK Wrocław 2016

Chocianowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Chocianowa,  na „wyprawę kulturalną” do Wrocławia.  Na Inaugurację Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W niedzielnym finale dziesiątki tysięcy osób weźmie udział w  „Przebudzeniu” – jednym z najliczniejszych i najbardziej spektakularnych pochodów w historii miasta. Wrocławianie będą mogli połączyć się we wspólnym przemarszu i uczestniczyć w artystycznej opowieści o historii miasta i jego mieszkańców – mówi Chris Baldwin, twórca „Przebudzenia”.

Wyjazd autokarowy na to wydarzenie odbędzie się 17 stycznia 2016 o godz. 13:30. Zbiórka uczestników na przystanku głównym w Chocianowie, ul. Kolejowa o godz. 13:20.

Koszt wyjazdu wynosi 10 zł.

Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy i więcej informacji w Chocianowskim Ośrodku Kultury

CHOK GOK Impart ESK2016

ESK Bus

Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach jest współorganizatorem „wypraw kulturalnych” realizowanych w ramach projektu ESK Bus ujętym w programie Dolnośląska Platforma ESK+, mającym na celu umożliwienie mieszkańcom udziału w wybranych przedsięwzięciach kulturalnych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Partnerem wyjazdu na Inauguracje ESK 2016 jest Chocianowski Ośrodek Kultury.

Program

Mieszkańcy Chocianowa i Gminy Radwanice uczestniczą w pochodzie Ducha Wielu Wyznań.

Duch wyruszy z zajezdni przy ul. Legnickiej na wezwanie chóru do przebudzenia. Gdy dotrze do Parku Handlowego Magnolia, napotka “taniec głupców”. Będzie to moment, w którym religia konsumpcji zatańczy prowokacyjnie na ulicy.

Podczas przemarszu przez ul. Legnicką Duch będzie wzywany przez cztery różne chóry reprezentujące tradycje religijne obecne we Wrocławiu. Pierwszy zaśpiewa na balkonie Muzeum Współczesnego, przedstawiając tradycję protestancką. Następny czeka przy Szkole Teatralnej, gdzie będzie przedstawicielem wiary i muzyki  żydowskiej. Muzyka poszczególnych chórów połączona jest kompozycją Pawła Romańczuka, graną na różnego rodzaju dzwonkach. Przy Kładce Nabycińskiej Duch spotka chór śpiewający muzykę ortodoksyjną. Nareszcie, ostatni chór czeka przy pl. Jana Pawła II, gdzie katolicka muzyka popłynie z balkonu budynku między ul. Ruską, a ul. św. Mikołaja.

Przy wtórze uczestników marszu śpiewających piosenki z różnych kultur Wrocławia oraz w towarzystwie wszystkich performerów i maszerujących na całej trasie, Duch podąży w stronę Rynku.

Harmonogram pobytu uczestników

 • 13:00 – zbiórka uczestników (Plac Targowy przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Radwanicach, ul. Szkolna 5a),
 • 13:10 – odjazd autobusu,
 • 13:30 – przystanek w miejscowości Chocianów ul. Kolejowa – przystanek główny,
 • 15:30 – przyjazd autobusu, parking przy Hali Orbita, ul. Wejherowska 34,
 • 16:00 – wymarsz korowodu „Ducha wielu wyznań” (dawna Zajezdnia tramwajowa, ul. Legnicka 65),
 • 16:20 – Taniec głupców – plan przed Magnolia Park,
 • 17:00 – Richte mich gott – Muzeum Współczesne,
 • 17:15 – L’Chaim – budynek PWST,
 • 17:30 – Sława – kładka Nabycińska,
 • 17:45 – Nieście Chwałę – pl. Jana Pawła II,
 • 18:30 – Finał, Rynek, lub Festiwal Food Trucków, lub telebimy: dioda Plac Solny, dioda Kościół Elżbiety, dioda Narodowe Forum Muzyki, dioda Uniwersytet Kotlarska, dioda Plac Food Trucki Nowy Targ, dioda Pasaż (dojście do Rynku Świdnicka), dioda Kościół Magdaleny,
 • 21:00 – zbiórka na parkingu przy Panoramie Racławickiej, ul. Purkyniego 11,
 • 23:15 – przystanek w miejscowości Chocianów ul. Kolejowa,
 • 23:35 – przyjazd autobusu do miejsca docelowego ul. Szkolna 5a, Radwanice.

Informacje dodatkowe: przejazd autokarem, w trakcie przejazdu animacje prowadzone przez instruktora GOK w Radwanicach, dla każdego przewidziano suchy prowiant. Uczestnicy są ubezpieczeni.