Dbamy o czystość zbiorników wodnych, czerwiec 2012

W dniu 21 czerwca 2012 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej nr 4 pn. “Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. W warsztacie udział wzięło 14 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klas 1 TT i 3 TA. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztaty zrealizowane w ramach Szkolnego Programy Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko” w I półroczu 2012. Program finansowany przez Powiat Polkowicki.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego “Sazan” w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia pana Adama Stecia, Członka Zarządu Koła “SAZAN”, poświęconego problematyce utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz najbliższego otoczenia.

Prace porządkowe rozpoczęły się od zgrabienia liści, zeschniętej trawy, wyzbierania wyschniętych gałęzi oraz różnego rodzaju śmieci (butelki szklane i plastikowe, słoiki, reklamówki, woreczki, puszki aluminiowe i stalowe, pudełka plastikowe, druty stalowe itp.) przy zbiornikach wodnych i z lustra wody. Uczestnicy warsztatów przycinali też gałęzie i rozrośnięte krzaki.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Warsztaty są kontynuacją współpracy przy porządkowaniu terenów zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW “SAZAN” w Chocianowie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Agnieszka Hruszowiec, Adam Steć, Piotr Machoń.