Dbamy o czystość zbiorników wodnych, maj 2018

„Dbamy o czystość zbiorników wodnych” realizowany w ramach Szkolnego Programy Edukacji Ekologicznej  „Ja i moje środowisko” w I półroczu 2018.

W dniu 30 maja 2018 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. „Dbamy o czystość zbiorników wodnych”, zrealizowany w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2018. Działanie przeprowadzone dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „SAZAN” w Chocianowie. W warsztacie udział wzięło trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 1 B. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Wędkarskim w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia pana Jana Stecia – Członka Zarządu Koła. Omówione zostały tematy związane z problematyką  utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz ich najbliższego otoczenia.

Tradycyjne prace porządkowe rozpoczęły się od zbierania różnego rodzaju śmieci (butelek szklanych i plastikowych, słoików, reklamówek, woreczków, puszek aluminiowych i stalowych, pudełek plastikowych, drutów stalowych itp.) następnie młodzież grabiła i zbierała gałęzie oraz skoszoną trawę.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Warsztaty są kontynuacją kilkuletniej współpracy przy porządkowaniu  zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW „SAZAN” w Chocianowie.

         Nauczyciel odpowiedzialny za przeprowadzenie warsztatu:
Piotr Machoń.