Dbamy o czystość zbiorników wodnych, wrzesień 2014

W dniu 24 września 2014 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. “Dbamy o czystość zbiorników wodnych”, realizowany w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko”. Program finansowany jest przez Powiat Polkowicki. W warsztacie udział wzięło 14 uczennic Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 2 TT. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego “Sazan” w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia pana Adama Stecia, Członka Zarządu Koła “SAZAN”, poświęconego problematyce utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz najbliższego otoczenia.

Prace porządkowe rozpoczęły się od zgrabienia liści, wyzbierania wyschniętych gałęzi oraz różnego rodzaju śmieci (butelki szklane i plastikowe, słoiki, reklamówki, woreczki, puszki aluminiowe i stalowe, pudełka plastikowe, druty stalowe itp.) przy zbiornikach wodnych i z lustra wody.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko.

Warsztaty są kontynuacją współpracy przy porządkowaniu terenów zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW “SAZAN” w Chocianowie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Ewelina Kulesza, Piotr Machoń, Adam Steć.