Dbamy o czystość zbiorników wodnych – X ’18

W dniu 11 października 2018 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. „Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. Działanie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2018. Zajęcia zrealizowane dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „SAZAN” w Chocianowie. W warsztacie udział wzięło 27  uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 3 TA. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Wędkarskim w Chocianowie. Na początku omówione zostały tematy związane z problematyką  utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz ich najbliższego otoczenia.

Tradycyjne prace porządkowe rozpoczęły się od zbierania różnego rodzaju śmieci (butelek szklanych i plastikowych, słoików, reklamówek, woreczków, puszek aluminiowych i stalowych, pudełek plastikowych, drutów stalowych itp.) następnie młodzież opróżniała i układała kubły śmietnikowe.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Warsztaty są kontynuacją kilkuletniej współpracy przy porządkowaniu  zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW „SAZAN” w Chocianowie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Małgorzata Światłoń-Szydełko, Piotr Machoń.

Piotr Machoń
szkolny koordynator
edukacji ekologicznej