Drezno – w gościnie u Sasów

Dnia 9.12.2011 roku odbyła się wycieczka do Drezna, w której wzięli udział uczniowie z klas I TT, I TTL, II TTH i I TA, pod opieką pani Doroty Czernik, pani Joanny Knutelskiej  i pana Wojciecha Wróbla.

Stolica Saksonii nazywana perłą nad Łabą lub Wenecją północy, zajmuje czwarte miejsce wśród wielkich miast niemieckich. Ciekawostką jest, że znajduje się tu aż 37 muzeów i 38 teatrów.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć najstarszy w Europie Jarmark Świąteczny, który odbywa się w tym roku po raz 577. Po zmierzchu barokowe Drezno tonie w girlandach oświetleń co jest wielką atrakcją i sprawia, że wyczuwa się już w tej atmosferze magię świąt. Za dnia zwiedzili Zamek Zwinger – rezydencję książąt elektorów saskich i królów polskich (Augusta II i Augusta III), gdzie znajduje się galeria malarstwa ( obrazy takich mistrzów jak: Cranach, Rubens i Rafael), manufaktura drezdeńskiej porcelany, a także skarbiec, w którym można zobaczyć największy diament świata. Niewątpliwą atrakcja było również Muzeum Higieny stanowiące zasób wiadomości o anatomii człowieczego ciała, a także zagadnienia z zakresu żywienia i prewencji zdrowotnej.