Dzień Sportu Szkoły – maj 2016

Do rywalizacji w ramach Dnia Sportu Zespołu Szkół w Chocianowie przystąpili uczniowie reprezentujący wszystkie siedemnaście klas naszej szkoły. Zawody odbyły się 20 maja 2016 roku na zewnętrznych obiektach sportowych szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia zawodów, którego dokonali panowie Kamil Ciupak – Wicestarosta Polkowicki, Henryk Czekajło – Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego, oraz Andrzej Wojtkowiak – Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie. Następnie po krótkim przypomnieniu regulaminu i programu zawodów młodzież mogła przystąpić do zmagań sportowych.

Konkurencje

Pierwszą konkurencją był bieg terenowy w ramach którego uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 3,5 km. Bieg został zorganizowany w ramach 12. edycji ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Do rywalizacji przystąpiło 289 zawodniczek i zawodników a najlepszymi biegaczami okazali się, wśród dziewcząt Aneta Socha (2 TTL), oraz Sebastian Tomaszewski (1 B).

Pozostałe konkurencje Dnia Sportu rozgrywane były na zewnętrznych obiektach sportowych szkoły. Konkurencje indywidualne odbywały się jednocześnie w trzech miejscach. Skok w dal wygrali Agata Potyszka (1 TT) i Daniel Pilichowski (3 B). W biegu na 60 m najlepsi okazali się Katarzyna Bosacka (3 TT) i Jakub Duszeńko (3 TB). Najodleglejsze pchnięcia kulą wykonali Oliwia Samborska (1 TT) i Radosław Przychocki (2 A).

Ostatnią konkurencją rozgrywaną w ramach Dnia Sportu było przeciąganie liny, prowadzone pomiędzy pięcioosobowymi reprezentacjami poszczególnych klas. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna klasy 2 B, natomiast reprezentacja klasy 2 A nie miała sobie równych w rywalizacji chłopców.

Wyniki i podziękowania

Oficjalnego ogłoszenia wyników oraz podsumowania zawodów dokonali panowie, Henryk Czekajło – Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego oraz Andrzej Wojtkowiak dyrektor szkoły. Zawody wygrała klasa 3 TL, która tym samym zgarnęła pierwszą nagrodę w formie wyjazdu na otwarty trening z piłkarzami ręcznymi MKS Zagłębie Lubin połączony ze zwiedzaniem hali widowiskowo – sportowej RCS w Lubinie. Nagrodę w formie transportu na te zajęcia ufundował Powiat Polkowicki. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Chocianowie oraz firmie FUM Chocianów za zapewnienie wszystkim uczestnikom Dnia Sportu wody mineralnej oraz owoców.