Ferie z Lego Technics i Mindstorms w Zespole Szkół w Chocianowie

Podczas ferii zimowych w pracowni technikum mechatronicznego Zespołu Szkół w Chocianowie zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci z klasy “0” Przedszkola Miejskiego w Chocianowie. Zajęcia te zostały przygotowane i poprowadzone przez mgr inż. Macieja Piotrowskiego nauczyciela przedmiotów zawodowych wraz z uczniami klas I TA, II TB i III TA technikum mechatronicznego.

W trakcie zajęć dzieci miały za zadanie złożyć mobilnego robota programowalnego z klocków Lego Technics i Mindstorms oraz zaprogramować go, używając komputera z odpowiednim oprogramowaniem w czym pomagali uczniowie technikum mechatronicznego.

W trakcie warsztatów uczniowie technikum przeprowadzili pokaz najnowszych robotów Lego Mindstorms, o które wzbogaciła się pracownia podstaw mechatroniki. Pokaz ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a największą atrakcją była COBRA, która próbowała “atakować uczestników”.

W drugiej części warsztatów dzieci dostały mieszane zestawy klocków Lego Technics mogąc w ten sposób wykazać się kreatywnością budując własne urządzenia. Wiele z tych projektów pokazało, że rośnie nam przyszłe pokolenie mechatroników.

W trakcie zajęć, dzieci mogły zobaczyć miasto Lego City z prywatnych zbiorów organizatora warsztatów Pana Macieja Piotrowskiego. Prezentację i historię tego miasta opowiedział syn Dominik Piotrowski. Dla chętnych czekała również zabawa mini kolejką elektryczną.

Dla każdego uczestnika warsztatów został przygotowany słodki poczęstunek oraz niespodzianka
w postaci zestawu Lego Creator ufundowana przez Pana Marka Chabeckiego, przedstawiciela sklepu patronackiego LEGO znajdującego się w Galerii Cuprum w Lubinie. Za co serdecznie dziękujemy. Warsztaty zakończyły się wspólnym zdjęciem uczestników.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielkom z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie Pani Alicji Paliwoda-Słabickiej i Pani Joannie Korol  oraz żonie organizatora powyższych warsztatów Joannie Piotrowskiej za pomoc w przygotowaniu i realizacji.