Finał strefy legnickiej dla naszych dziewcząt, luty 2015

6 lutego 2015 w hali sportowej OSiR w Legnicy odbyły się finałowe zawody strefy legnickiej w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju udział wzięły cztery drużyny, po dwie najlepsze z podstref lubińskiej i legnickiej.

Zawody rozpoczęły się od spotkań półfinałowych z których zwycięzcy uzyskiwali awans do finału, natomiast przegrane drużyny czekał mecz o miejsce trzecie.

Nasza reprezentacja zaprezentowała się już w meczu otwarcie w którym bez większych problemów ograła zwycięzcę podstrefy legnickiej – Złotoryję. Tym samym naszym dziewczętom pozostało oczekiwanie na spotkanie finałowe i obserwacja poczynań przyszłych rywalek.

W drugim półfinale lubinianki okazały się lepsze od legniczanek a jedyna bramka meczu, decydująca o zwycięstwie padła z rzutu karnego.

W meczu o miejsce trzecie, który okazał się bardzo długim i wyrównanym pojedynkiem, dopiero po dogrywce i rzutach karnych lepsze okazały się zawodniczki z Legnicy.

Wielki finał był powtórką spotkania z finału podstrefy lubińskiej. W którym zagrały drużyny z Chocianowa i Lubina. Różnica była tylko jedna, ale z naszej perspektywy bardzo istotna. Tym razem to drużyna z Chocianowa była górą, biorąc tym samym rewanż za porażkę w poprzednim turnieju. Zwycięstwo tym bardziej cenne gdyż tylko mistrz strefy uzyskuje awans do najwyższego szczebla rozgrywek miedzyszkolnych – finału wojewódzkiego.

Wyniki rozgrywek

Mecze półfinałowe

Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryji – Zespół Szkół w Chocianowie (0 : 3)

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie – I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
(1 : 0)

Mecz o miejsce III

Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryji – I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
(1 : 1) d(1:1) k(1:2)

Finał

Zespół Szkół w Chocianowie – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie – (1 : 0)

Skład reprezentacji Zespołu Szkół w Chocianowie

Anita Marek, Kinga Urban, Patrycja Michalska (3 TTL), Katarzyna Majed (4 TT), Agnieszka Woźniak (2 B), Marta Wiśniewska, Katarzyna Bosacka (2 TT), Weronika Iglicka (2 TL), Adrianna Karlińska (1 TL).

hpn-strefa