Jeden dzień w pracy, czyli Dzień Przedsiębiorczości

Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie aktywnie przystąpili do udziału w Dniu Przedsiębiorczości. Dzień Przedsiębiorczości to program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który pomaga w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tegorocznej akcji udział brało aż 87 uczniów, którzy w dniu 22 marca 2012 roku odbyli jednodniową praktykę w wybranych przez siebie zakładach pracy. Dzięki życzliwości lokalnych pracodawców uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda zwykły dzień w ich wymarzonej pracy, mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodach, pozyskania informacji o wymaganych umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do pracy. Tym samym środowiska przedsiębiorców włączyły się w edukację młodych ludzi oraz stworzyły im nowatorską płaszczyznę przekazywania wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Wszystkim pracodawcom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.