Kolejna wizyta logistyków w Swiss Krono Sp. z o.o. w Żarach

            Dnia 8 maja 2018 roku kolejna grupa uczniów technikum logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie odwiedziła firmę Swiss Krono Sp. z o.o. w Żarach. Jest to jeden z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych, które eksportuje do ponad 75 krajów na całym świecie, m.in. USA, Kanady, Chin, Japonii, i prawie wszystkich krajów europejskich. W chwili obecnej oferta Swiss Krono Sp. z o.o. obejmuje produkty z branży meblowej, budowlanej i wykończenia wnętrz.

Celem wizyty było zapoznanie się z procesami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi, magazynowymi, sprzedaży oraz transportem (wewnętrznym i zewnętrznym), w tym również transportem intermodalnym.

Wycieczka zawodoznawcza rozpoczęła się od zapoznania z profilem funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Prowadzący wielokrotnie podkreślali, iż największą siłą spółki SWISS KRONO są pracownicy. Załoga firmy to stabilny i dobrze zmotywowany zespół profesjonalistów. Dzięki zaangażowaniu ludzi i wierze w sukces udało się osiągnąć tak wiele. Kolejnym etapem naszej wizyty było zwiedzanie zakładu. Mogliśmy z bliska zobaczyć proces produkcji płyt pilśniowych, OSB, paneli podłogowych, od przygotowania drewna do cięcia aż po wyrób końcowy i pakowanie. W tym roku ciekawostką była możliwość zwiedzania nowo wybudowanego magazynu wysokiego składowania, w pełni zautomatyzowanego. Na zakończenie wycieczki młodzież została zaproszona na poczęstunek oraz otrzymała od firmy upominki.