Konkurs Elektron – wyniki

Dnia 11.12.2014r. w Zespole Szkół w Chocianowie przy ul. Kolonialnej 13 odbyła się VII Edycja Konkursu ELEKTRON, w której wzięło udział 21 uczniów. Byli to uczniowie klas technikum mechatronicznego.

Etap Finałowy odbędzie się 20 lutego 2015 roku na terenie Politechniki Wrocławskiej. Do Finału zakwalifikowano osoby z liczbą punktów równą 170 i większą, tj. 59 osób. Wyniki wszystkich uczestników na stronie Politechniki Wrocławskiej.

Niestety nasi uczniowie uzyskali mniejszą liczbę punktów i nikt nie dostał się do finału.  Wyniki naszych uczniów poniżej. Organizatorem konkursu ELEKTRON jest Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Konkurs dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

Wyniki

O konkursie

ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.

W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.