W dniach 20.01. – 23.01.2014r. piętnastoosobowa grupa uczniów Technikum Obsługi Turystycznej ukończyła w ramach realizacji projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” 20 godzinny kurs Animatora Czasu Wolnego.

Celem kursu było przygotowanie specjalistów w zakresie kreacji czasu wolnego, którzy są poszukiwani na rynku pracy zarówno przez Biura Podróży jak i właścicieli obiektów noclegowych w Polsce i za granicą. Program obejmował odpowiednio wyselekcjonowane bloki zajęciowe. Każdy przygotowany specjalnie z myślą o animatorach, przygotowujący ich do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi wczasowiczami.

Na zakończenie kursu odbył się test sprawdzający nabytą wiedzę podczas zajęć. Każdy uczestnik, który pozytywnie zaliczył egzamin otrzymał Certyfikat ukończenia kursu zarówno w języku polskim jak i angielskim .