Logistycy z 1 TLM zdobyli Warszawę

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy naszego kraju – Warszawy.

Głównym celem wycieczki było przede wszystkim: zapoznanie z procesami logistycznymi związanymi z odprawą pasażerów na lotnisku, poznanie Portu Lotniczego we Wrocławiu i Warszawie Modlinie, praktyczne poznanie transportu drogowego, lotniczego, kolejowego i miejskiego, poznanie infrastruktury miejskiej miasta Warszawa oraz zwiedzanie zabytków Warszawy.

Podróż lotnicza odbyła się samolotem linii Ryanair, a dalsza część podróży pociągiem i komunikacją miejską.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od pałacu Kultury i Nauki. Następnie wędrowaliśmy Traktem Królewskim, który jest najbardziej reprezentacyjną trasą miasta łączącą dawne rezydencje królewskie. Dodatkowo zwiedziliśmy Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim.

Mogliśmy również podziwiać przygotowania żołnierzy do obchodów dnia 1 marca jako Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Nie mogło zabraknąć czasu na posiłek w największej galerii warszawskiej “Złotych tarasach”.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni w godzinach wieczornych dotarliśmy do Chocianowa.