Logistycy w stolicy

Dnia 8 grudnia uczniowie klas 4 TTL i 3 TL, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy naszego kraju – Warszawy.

Głównym celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie z procesami logistycznymi związanymi z odprawą pasażerów na lotnisku, poznanie Portu Lotniczego we Wrocławiu i Warszawie Modlinie, praktyczne poznanie transportu drogowego, lotniczego, kolejowego i miejskiego, poznanie infrastruktury miejskiej miasta Warszawa oraz zwiedzanie zabytków Warszawy.

Podróż lotnicza odbyła się samolotem linii Ryanair, a dalsza jej część pociągiem i komunikacją miejską.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od pałacu Kultury i Nauki, a następnie wędrowaliśmy Traktem Królewskim, który jest najbardziej reprezentacyjną trasą miasta łączącą dawne rezydencje królewskie.

Dodatkowo zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, które jest jednym z największych muzeów w Polsce i niewątpliwe największe w Warszawie. Mogliśmy podziwiać w nim kolekcję liczącą około 830 tysięcy muzealiów, między innymi znany obraz Jana Matejki “Bitwa pod Grunwaldem”.

Nie mogło zabraknąć czasu na posiłek w największej galerii warszawskiej “Złotych tarasach”.

Niepodziewaną atrakcją wycieczki było spotkanie z aktorami: Julią Kamińską (“Brzydula”, “Singielka”) i Pauliną Chruściel (“Singielka”) i obserwowanie nagrania kolejnego odcinka serialu “Singielka”.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, w godzinach wieczornych dotarli do Chocianowa.