Mechatronicy w Lipsku na Targach Samochodowych AMI

W dniu 02.06.2014r. grupa 45 uczniów klas pierwszych i drugich technikum mechatronicznego pod opieka czterech wychowawców, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Samochodowych AMI w Lipsku.

Wyjazd do Niemiec przybliżył uczestnikom niezwykle ekscytujący świat motoryzacyjnych trendów. Można było zapoznać się z ekspozycją najnowszych modeli różnych marek samochodów. Wsiąść do samochodu, położyć dłonie na błyszczącej nowością kierownicy, poczuć zapach skórzanych foteli, wsłuchać się w brzmienie pracującego silnika. Być świadkiem gorących premier i poznać wizjonerskie rozwiązania inżynierskie oraz zaawansowane technologie, jak na przykład zalety asystenta hamowania awaryjnego lub systemu rozpoznającego stopień zmęczenia kierowcy. Ciekawostką były samochody o napędzie elektrycznym oraz gry komputerowe, a także symulacje wypadku np. dachowania. Nowe rozwiązania zmieniają nie tylko wygląd dzisiejszych aut, ale czynią je bardziej bezpiecznymi, pełnymi stylu i komfortu. Można też było przetestować auto uczestnicząc w jeździe próbnej.

Targi AMI połączone były z targami AMITEC tj. branżowymi targami części zamiennych, naprawy pielęgnacji oraz serwisowania samochodów, osobowych, użytkowych i specjalnych. Pobyt na targach był niezwykle udany, a uczniowie zdobyli dużo prospektów i innych gadżetów związanych z ulubionymi markami samochodów.