Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki BRNO 2013

W dniu 7 października 2013 roku piętnastoosobowa grupa uczniów Technikum Logistycznego uczestniczyła w brneńskim Centrum Wystawienniczym w premierze targów transportu EUROTRANS. Fundamentem imprezy są istniejące już Targi Autotec oraz Transport a Logistyka, dodatkowo zostały one rozszerzone o tematykę transportu kolejowego RAIL-TEC.

Kluczowym tematem targów Eurotrans jest “mobilność” – przewóz osób i towarów oraz jego rozwiązania w przyszłości. Targi są dedykowane przede wszystkim specjalistom z branży. Ze względu na czesko-słowacki chatakter imprezy, tradycyjnie organizowane, słowackie targi ŽEL-RAIL  stały się częścią EUROTRANSU.

Patronat nad targami objęły: Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej, Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Regionalnego Rozwoju Republiki Słowackiej oraz Związek Przemysłu Republiki Czeskiej. Partnerzy projektu EUROTRANS należą do czołowych stowarzyszeń zawodowych, które reprezentują branże prezentowane na targach. Termin Targów jest zharmonizowany z innymi ważnymi imprezami organizowanymi w Europie, w tym sektorze. Stowarzyszenie przemysłu samochodowego (AutoSAP), Stowarzyszenie Importerów Samochodów (SDA) oraz Stowarzyszenie Importerów Producentów Części Samochodowych i Serwiu (SISA) także wspierają ideę powołania targów transportu w Brnie. Jedenaście profesjonalnych stowarzyszeń z sektora przemysłu samochodowo-transportowego zarekomendowało swoim członkom uczestnictwo w targach EUROTRANS.

Uczestnictwo w targach to nie tylko poszerzanie swojej wiedzy branżowej o rozwiązania praktyczne to również dobra lekcja kultury i tradycji naszych sąsiadów.