Nasi uczniowie dopingowali Justynie Kowalczyk

17 lutego 2012 w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby, miało miejsce historyczne wydarzenie dla polskiego sportu. Po raz pierwszy w naszym kraju zorganizowane zostały zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym. Takiej okazji nie można było zmarnować i nie pojechać na te zawody tym bardziej, że polskich barw w tej konkurencji broni najlepsza i najbardziej utytuowana zawodniczka ostatnich lat. Mowa oczywiście o Justynie Kowalczyk – Mistrzyni Olimpijskiej, Mistrzyni Świata, zwyciężczyni Pucharu Świata.

Wśród ponad sześciu tysięcy kibiców (liczba ograniczona ze względów organizacyjnych, zawody cieszyły się takim zainteresowaniem, że bilety wyprzedane zostały na dwa tygodnie przed zawodami) znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, którzy z całych sił dopingowali polskich zawodników. Uczestnicy biegów rywalizowali w bardzo widowiskowej konkurencji – sprincie stylem dowolnym na dystansie 1450 m. Można było obserwować kolejno biegi eliminacyjne, ćwierćfinały, półfinały i finał w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Oprócz zawodników z naszego kraju na starcie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy z całego świata. Niestety ze stratą dla widowiska nasi zawodnicy odpadli w eliminacjach i ćwierćfinałach.

Zupełnie inaczej rywalizacja wyglądała kolejnego dnia, w którym zawodniczki ścigały się na dystansie 10 km (mężczyźni 15 km.) stylem klasycznym. Nasza najlepsza zawodniczka, Justyna Kowalczyk, swoim wspaniałym występem prowadząc niemal od początku biegu i uzyskując ogromną przewagę na mecie odniosła wspaniałe zwycięstwo i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.