Paulina Szklarz w finale Olimpiady Budowlanej MWSLiT we Wrocławiu

Paulina Szklarz, uczennica kl. IV Technikum Logistycznego, jako jedna z nielicznych reprezentantów Zespołu Szkół wzięła udział w Olimpiadzie Budowlanej zorganizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Z sukcesem przebrnęła przez dwa pierwsze etapy konkursu. Przed nią ostatni “pojedynek”, który odbędzie się dnia 25 marca 2014 roku w siedzibie uczelni.

Dotychczasowe zmagania uczestników odbywały się za pośrednictwem Internetu i wyglądały następująco:

I etap – to  wirtualny test jednokrotnego wyboru składający się z 15-stu pytań. Kwalifikacja

do drugiego  etapu  wymagała uzyskania 50% poprawnych odpowiedzi oraz wypełnienia testu szybciej niż pozostali uczestnicy. Do kolejnego etapu przeszło 120 najlepszych uczestników.

II etap – to  wirtualny test wielokrotnego wyboru, składający się z 20-stu pytań. Kwalifikacja

do następnego etapu również wymagała uzyskania 60% poprawnych odpowiedzi oraz wypełnienia testu szybciej od pozostałych uczestników. Do ostatniego etapu przeszło 60 najlepszych uczestników, wśród nich nasza uczennica.

W III etapie w murach Uczelni spotka się 60-tka najlepszych uczestników. Etap finałowy będzie składał się z dwóchczęści:

  • pierwsza część polegać będzie na rozwiązaniu przedstawionego problemu budowlanego,
  • w drugiej części koniecznie będzie uzasadnienie wybranego przez uczestnika rozwiązania.

O wyborze zwycięzcy decydować będzie wykonanie zadania w określonym czasie. W zadaniu problemowym nie liczy się kolejność oddawania prac.

Trzymamy mocno kciuki za Paulinę i życzymy najwyższej wygranej!