Piotr Lepianka radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego!

W dniu 8 października 2015 r. już po raz trzeci młodzież z powiatu polkowickiego spotkała się w starostwie na wyborach kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nowym radnym reprezentującym powiat polkowicki w obradach sejmiku został Piotr Lepianka, który uzyskał przeważającą ilość głosów, pokonując przy tym Marcina Tatarynowicza. Jest to wielka duma dla Zespołu Szkół w Chocianowie ponieważ oba mandaty powiatu polkowickiego trafiły do uczniów naszej szkoły!

W spotkaniu wzięły udział delegacje ze  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu w łącznej liczbie ok. 80 uczniów. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki wrocławskiego Stowarzyszenia “Semper Avanti” we współpracy  z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Gośćmi tegorocznych wyborów byli Ilona Antoszyn-Klik wiceminister gospodarki i Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki, którzy otworzyli spotkanie. Tegoroczne wybory odbyły się podczas debaty “Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL”. W trakcie zajęć mówiono m.in. o możliwościach jakie dają młodym ludziom europejskie programy związane ze współpracę międzynarodową. Uczniowie mieli również możliwość udziału w warsztatach wymian młodzieżowych, wolontariatu europejskiego oraz sieci informacji młodzieżowej Eurodesk. Dodatkowo młodzież z powiatu polkowickiego miała okazję porozmawiać z zagranicznymi gośćmi. Po przywitaniu młodzieży przez V-ce Starostę p. Kamila Ciupaka i wystąpieniach zaproszonych gości, Radosław Przybylak zaprezentował efekty dotychczasowych prac Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Od 20 listopada br. Piotrek rozpocznie kadencję 2-letnią w pracach Młodzieżowego Sejmiku  we Wrocławiu dołączając do kolegi z naszej szkoły, który pełni tę funkcję już od roku oraz do 58 innych przedstawicieli wszystkich powiatów województwa dolnośląskiego. Jak pracuje Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolonośląskiego możecie zobaczyć odwiedzając stronę: Młodzieżowy sejmik na Facebook’u

Gratulacje dla zwycięzcy i jego zespołu!
Życzymy twórczej  i owocnej pracy w letniej kadencji!

Radosław Przybylak / Piotr Lepianka