Podwójne zwycięstwo w Powiatowych Rozgrywkach Piłki Ręcznej

Powiatowe Rozgrywki Piłki Ręcznej odbyły się 7 marca a ich gospodarzem był Zespół Szkół w Chocianowie. Rozgrywki okazały się bardzo udane dla naszych reprezentacji. Po tych zwycięstwach nasze drużyny awansowały do kolejnego szczebla rozgrywek międzyszkolnych.

Rywalizacja dziewcząt

Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie prowadząc do przerwy trzy do jednego i nikt nie spodziewał się wielkich emocji w dalszej części meczu. Jednak po przerwie obraz gry uległ zmianie a zawodniczki z Polkowic wzięły się za odrabianie strat.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem (5:5) i do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było rozegranie dogrywki. Pierwsze z doliczonych pięciu minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia (6:6). Podobnie rzecz się miała w drugiej dogrywce. Wynik nadal był remisowy (7:7).

Emocje sięgnęły zenitu podczas rozgrywania serii rzutów karnych. W pierwszej fazie, w której każda z drużyn wykonywała po trzy rzuty, też nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia a wynik był nadal remisowy. Odetchnęliśmy dopiero w drugiej rundzie doliczonych rzutów karnych po których nasze dziewczęta rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Wyniki końcowe dziewcząt

Zespół Szkół w Chocianowie – Zespół Szkół w Polkowicach 9:8 (3:1)d1(6:6)d2(7:7)k9:8

Skład reprezentacji dziewcząt

reczna1
Reprezentacja dziewcząt

Zespół Szkół w Chocianowie w rywali dziewcząt reprezentowały: Agnieszka Woźniak, Natalia Łabiak, Katarzyna Bosacka, Weronika Iglicka, Agata Potyszka, Oliwia Samborska, Agata Kalinowska, Joanna Dryja, Klaudia Grech, Natalia Czajkowska.

Rywalizacja chłopców

W rywalizacji chłopców nie było już tylu emocji i zwrotów akcji. Od pierwszego do ostatniego gwizdka drużyna gospodarzy kontrolowała wynik. Już do przerwy nasi wyraźnie prowadzili (9:6), by na zakończenie powiększyć jeszcze prowadzenie (19:11).

Wyniki końcowe chłopców

Zespół Szkół w Chocianowie – Zespół Szkół w Polkowicach 19:11 (9:6)

Skład reprezentacji chłopców

reczna
Reprezentacje chłopców i dziewcząt

Zespół Szkół w Chocianowie w rywali chłopców reprezentowali: Marcin Piotrowski, Daniel Pilichowski, Paweł Świarzko, Bartosz Wierzbicki, Maciej Cieślak, Wojciech Janik, Marcin Wysoczański, Maciej Hruszowiec, Wojciech Durkacz, Paweł Oskroba, Szymon Miłek, Mateusz Korbut, Igor Kasperski.