Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2016

W ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli  już po raz trzeci w projekcie praktyk zawodowych pn. „Praktyki w Austrii dla najlepszych”.

Warunkiem udziału w projekcie było pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Pana Dietmara Müllera, koordynatora komórki ds. turystyki w austriackim Urzędzie Pracy AMS w Bludenz. Rozmowa ta odbywała się w języku niemieckim, jak również w języku angielskim w dniu 04.11.2015 r. w siedzibie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu i miała na celu zbadanie umiejętności językowych oraz zakresu wiedzy związanej z zawodem.

Zakwalifikowani uczniowie

Należy zaznaczyć, że do projektu podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach, zakwalifikowali się wszyscy uczniowie biorący udział w rekrutacji, co po raz kolejny świadczy o wysokim poziomie kształcenia językowego jak i praktycznego. Są to:

  • Damian Poręba II TTL – Hotel Sporthotel  Beck w miejscowości Brand.
  • Zuzanna  Tymańska III TT – Hotel Valavier w miejscowości Brand.
  • Marta Wiśniewska III TT –   Hotel Montana w miejscowości Lech.
  • Izabeli Buroń II TT – Hotel Adler w miejscowości Warth.
  • Klaudia Tyszer III TT – Gasthaus Pension Tyrol w miejscowości Warth.
  • Agnieszki Jania III TT –  Hotel Jägeralpe w miejscowości  Warth.
  • Agata Chrzanowska II TT – Hotel Jägeralpe w miejscowości  Warth.

Uczniowie podpisali umowy praktykanckie z austriackimi pracodawcami, dzięki którym mają zapewnione miesięczne wynagrodzenie w wysokości 808€ brutto, bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie i pełne ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast samą praktykę odbędą w okresie 6 tygodni w terminie 01.02. – 13.03.2016 w regionie Vorarlberg, w Alpach austriackich.

Agata Chrzanowska, 2 TT
Agata Chrzanowska, 2 TT