Problemy gospodarki leśnej w naszym regionie, październik 2015

W dniu 23 października 2015 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. “Problemy gospodarki leśnej w naszym regionie”. W warsztacie udział wzięło czternaście uczennic Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 4 TT. Warsztat przeprowadzony został na terenie Rezerwatu Czarne Stawy w Chocianowie.

Działanie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko” 2015, finansowanego przez Powiat Polkowicki.

Warsztaty rozpoczęły się od przejścia pod siedzibę Nadleśnictwa  w Chocianowie, gdzie rozpoczyna się Ścieżka Przyrodnicza “Uroczysko Czarne Stawy”. Następnie uczestnicy przeszli kolejnymi punktami Ścieżki Przyrodniczej, które znajdują się na terenie Rezerwatu Przyrody “Czarne Stawy”.

Podczas wyprawy młodzież zapoznała się przede wszystkim z budową lasu, torfowiska, roślinnością torfowisk i borów bagiennych. W trakcie trwania zajęć w szczególności podkreślano konieczność dbałości i poszanowania otaczającego nas środowiska naturalnego.

Podczas rajdu pieszego, uczniowie pokonali pieszo łącznie około 15 km. Na zakończenie warsztatów odbyło się wspólne ognisko, które zorganizowano na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Wrzosowy Tartak w Chocianowie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Piotr Machoń oraz Dorota Krowiak.