Projekt “Let`s work for work 2”

W dniach 15.11 – 25.11.2019 dwóch uczniów z klasy 2TT i 3TTM wzięła udział w projekcie “Let`s work for work 2”, który odbył się w mieście Trjavna w Bułgarii.

Był to projekt Erasmus+ skierowany do młodzieży z Polski, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Serbii, którego celem było przedstawienie informacji potrzebnych młodym ludziom do podjęcia działań na rzecz ich przyszłej kariery i podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich dalszego rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego.

Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach i grach pomagających poprawić ich umiejętności przywódcze, zwiększyć poczucie własnej wartości i stać się bardziej tolerancyjnymi. Zorganizowane zostały następujące sesje i zajęcia grupowe:

  • Praca w zespole. Trudności i wyzwania.
  • Bezrobocie młodzieży w krajach europejskich.
  • Piramida sukcesu – jak określić własne umiejętności.
  • Analiza SWOT.
  • Model biznesowy.
  • Jak napisać dobre CV i list motywacyjny.
  • Platforma Crowdfund Innovations & Support Entrepreneurs

Projekty językowo-kulturowe to również możliwość poznania kultury innych krajów oraz zaprezentowania swojego kraju. Natomiast językiem łączącym wszystkich uczestników wymiany był język angielski. Trak więc udział w projekcie to doskonała okazją na sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności językowych oraz zwiększenie swobody komunikowania się w języku obcym.

Podczas projektu uczniowie mieli okazję zwiedzić Trjavne (miasto położone w środkowej Bułgarii chronione strefą architektoniczną ze 140 zabytkami), a także Sofie (stolica Bułgarii).