Przyroda Rudawskiego Parku Krajobrazowego – 06.2018

Dnia 11 czerwca 2018 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Przyroda Rudawskiego Parku Krajobrazowego”, realizowane w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2018. Program współfinansowany przez Powiat Polkowicki. W warsztatach udział wzięło czterdziestu czworo uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klas 1 TA, 3 TT i 2 A. Warsztaty przeprowadzone zostały na terenach Rudawskiego Parku Krajobrazowego (RPK). Celem warsztatu było nabycie umiejętności poruszania się po terenach objętych ochroną, prowadzenie obserwacji przyrody, zapoznanie uczniów z florą, fauną oraz geologią a także walorami turystycznymi tego regionu.

Młodzież odbyła rajd pieszy prowadzący ścieżką edukacyjną „EKOedukacja na szlaku – Rudawski Park Krajobrazowy”. Na trasie znalazło się wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc m.in., punkt widokowy na Husyckich Skałach, Przełączka, a także najwyższe szczyty Gór Sokolich – Krzyżna Góra (654 m n.p.m.) oraz Sokolik Duży (623 m n.p.m.). Na obydwu szczytach znajdowały się punkty widokowe z których można było podziwiać przepiękne widoki m.in. na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Izery. Na szlaku wędrówki znalazł się również drewniany domek myśliwski z roku 1823r, który obecnie funkcjonuje jako schronisko turystyczne „Szwajcarka”. Na zakończenie warsztatów znalazła się chwila na wytchnienie i wspólne ognisko, które zorganizowano w leżącej u stóp Gór Sokolich Agroturystyce Karioka.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Małgorzata Tarasiuk, Agnieszka Hruszowiec, Ewelina Kulesza, Małgorzata Światłoń-Szydełko, Piotr Machoń.