Quiz o ks. Bosko

Ksiądz Bosko żyjący w XIX wieku we Włoszech był nie tylko wielkim świętym, charyzmatycznym spowiednikiem i cudotwórcą, ale przede wszystkim  wychowawcą – Ojcem i Nauczycielem młodzieży ubogiej i opuszczonej. Jego metoda wychowawcza nazwana systemem prewencyjnym oparta na religii, rozumie i miłości jest dla wielu pedagogów inspiracją w pracy z młodzieżą, ale także pomocą dla nas, salezjanów w naszym codziennym życiu.

Korzystając z okazji, że 31 stycznia obchodziliśmy jego uroczystość, w Zespole Szkół w Chocianowie, w którym uczy dwóch salezjanów: ks. Adam Jarząbek SDB i ks. Marcin Giemzik SDB, postanowiliśmy zorganizować quiz popularyzujący osobę i dzieło świętego z Turynu. W dniach od 28 do 31 stycznia w klasach IV TA, I TAG, I TBP, ITAP i I AP zostały poprowadzone prezentacje przypominające kim był Jan Bosko, dlaczego został księdzem i jak to się stało, że postanowił pracować z ubogimi chłopakami z turyńskich fabryk. Po nich został zorganizowany quiz, który nie tylko pomógł rozstrzygnąć kto jest zwycięzcą i kto najlepiej zna ks. Bosko, ale także  przyniósł uczniom niezwykłe emocje i miłą zabawę.

Mamy nadzieję, że w następnych latach uda się zorganizować ogólnoszkolny konkurs o ks. Bosko, który zgromadzi większą liczbę uczniów i pozwoli lepiej rozpowszechnić jego życie i dzieła jakie stworzył.

Ks. Marcin Giemzik SDB