Spotkanie Opłatkowe Dolnośląskiej Rodziny Sportowej, 2011

Piętnastoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, na czele której stanęli Dyrektor Szkoły pan Andrzej Wojtkowiak oraz Radny Powiatowy pan Adam Steć, wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu dnia 19 grudnia 2011.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Katedrze pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Następnie uroczyste spotkanie opłatkowe kontynuowane było w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Po oficjalnym powitaniu, przemówieniach i złożeniu życzeń rodzinie sportowej, którego dokonali m.in. ks. biskup, Marszałek Województwa pan Rafał Jurkowlaniec oraz Wojewoda Dolnośląski pan Marek Skorupa, wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia blisko pięćdziesięciorgu sportowcom a także licznie zebranym działaczom, urzędnikom i dziennikarzom. Spotkaniu towarzyszył koncert kolęd.

Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie nowo wybudowanego stadionu – “Wrocław Arena”. Obiekt przygotowywany jest do przeprowadzenia meczy rozgrywanych  w ramach Euro 2012. Przewodnikiem grupy był jeden z menedżerów stadionu, tak więc mogliśmy zobaczyć wszystkie zakamarki obiektu oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji dotyczących budowy oraz funkcjonowania stadionu.