Spotkanie Opłatkowe Dolnośląskiej Rodziny Sportowej, 2012

Dwunastoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, na czele której stał Radny Powiatowy pan Adam Steć, wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu dnia 17 grudnia 2012 roku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Katedrze pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Następnie uroczyste spotkanie opłatkowe kontynuowane było w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Po oficjalnym powitaniu, swoje przemówienia połączone z życzeniami świątecznymi złożyli m.in. Metropolita Wrocławski Arcybiskup Marian Gołębiewski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego pan Rafał Jurkowlaniec oraz Wojewoda Dolnośląski pan Marek Skorupa.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia blisko czterdziestu sportowcom a także licznie zebranym działaczom, urzędnikom i dziennikarzom sportowym z terenu naszego województwa.

Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem, oczywiście złożonym z potraw świątecznych. Uroczystości towarzyszył również koncert kolęd.