Cóż to był za bal! – Studniówka 2020

W piątek,  24 stycznia uczniowie z trzech klas Zespołu Szkół w Chocianowie świętowali przysłowiowe 100 dni do matury w gospodarstwie agroturystycznym “Wrzosowy Tartak”.

W piątek swój bal mieli uczniowie trzech klas Zespołu Szkół w Chocianowie i ich wychowawcy, panie: Dorota Krowiak, Agnieszka Kręgiel i Edyta Wróblewska-Lis. Prawie 100 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi bawiło się na sali bankietowej.

Bal  rozpoczął się o godzinie 18.00. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z rodzicami. Piątkowa uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu uczniów klas maturalnych – W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje. By, więc stało się im zadość, nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym, staropolskim tańcem, polonezem –mówili konferansjerzy wieczoru: Anna Mydłowska i Paweł Melnarowicz, którzy przywitali dyrekcję szkoły i zaproszonych gości.

Następnie głos zabrała wicedyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie, pani Krystyna Zborowska, która serdecznie powitała wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim maturzystów. –Drodzy uczniowie. Rozpoczął się właśnie wieczór, który wszystkim zapadnie w pamięci na długie lata.

Swoją obecnością studniówkowy bal zaszczycił Starosta Polkowicki, pan Kamil Ciupak, który życzył wszystkim maturzystom niezapomnianego i wspaniałych wrażeń piątkowego wieczoru.

Część oficjalna zakończyła się toastem za pomyślność dla maturzystów wzniesionym przez wicedyrektora szkoły. Po części oficjalnej uczniowie zjedli uroczysty obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała aż do białego rana.