Sukces Marcina Wilanowskiego

Uczeń klasy III TB Technikum Mechatronicznego – Marcin Wilanowski,  zakwalifikował się do Finału V edycji konkursu ELEKTRON. Etap Finałowy odbędzie się 15 lutego 2013 roku na terenie Politechniki Wrocławskiej. Do Finału zakwalifikowano osoby z liczbą punktów równą 182 i większą, tj. 49 osób.

Organizatorem konkursu ELEKTRON jest Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Konkurs dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.

W etapie pierwszym odbyły się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązywali test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru – składał się z 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. Poniżej wyniki z tego etapu.

Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Trzymamy kciuki za Marcina i życzymy mu powodzenia.

Wyniki etapu szkolnego (kliknij aby powiększyć)