Szkolny Dzień Strażaka w Zespole Szkół w Chocianowie.

    Na 8 dni przed Międzynarodowym Dniem Strażaka w Zespole Szkół odbył się Szkolny Dzień Strażaka . Strażak to jeden z najbardziej szanowanych i docenianych zawodów na świecie, także w Polsce. Nieprzypadkowo- by ratować ludzkie życie narażają własne i zawsze służą pomocą.

            Długie tradycje Dnia Strażaka sięgające XVIII wieku pokazują, że Polacy szanowali ich pracę. Od lat pomagają oni ratować ludzkie życie i dobytek, nie tylko w przypadku pożarów. Są to również wypadki samochodowe, katastrofy budowlane czy kataklizmy. Na ich pomoc można zawsze liczyć. Wśród naszych uczniów oraz absolwentów szkoły są druhowie służący w Ochotniczej Straży Pożarnej w Parchowie,  Szklarach Dolnych oraz Chocianowie.

            Nasi Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności strażackie poprzez wyciągnięcie poszkodowanego z auta. Mieliśmy możliwość obejrzenia przelot samolotu gaśniczego dromader, wozów bojowych, kurtyny wodne, hydronetki  oraz mogliśmy zapoznać i przetestować sprzęt ratowniczy. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas starosta Polkowicki pan Kamil Ciupak oraz wicestarosta polkowicki pan Jan Wojtowicz. Włodarze powiatu polkowickiego wręczyli podziękowania zespołom straży pożarnej oraz straży leśnej gratulując umiejętności i tak dobrego przygotowania w ratownictwie.

Podczas uroczystości Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował stoisko gastronomiczne na którym mogliśmy zakupić tosty oraz hot-dogi. Dochód przeznaczony na rzecz Szkolnego Klubu  Wolontariatu.

             Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zorganizowanych z tej okazji licznych pokazów serdecznie dziękujemy bryg. Piotrowi Woźniakiewicz – Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, Jackowi Wiśniewskiemu – Nadleśniczy Nadleśnictwo Chocianów, Komendantowi Gminnego Związku OSP w Chocianowie dh Adamowi Horoszczak, Prezesowi Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Chocianowie – Krystainowi Dzikiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Parchowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie, a także „Egon” Skup – Złomu Chocianów za bezpłatne udostępnienie samochodu.