Turyści na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie

<<Pobierz film z targów (AVI 261 MB)>>

W dniu 09.03.2013 uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej w ramach Projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbyli wycieczkę zawodoznawczą na Międzynarodowe Targi Turystyczne “ITB Berlin 2013”.

Targi Berlińskie to coroczne spotkanie ludzi turystyki, tych, którzy są przedstawicielami popytu i podaży, tych, którzy szukają możliwości rozwoju zawodowego w branży oraz tych, którzy śledzą i badają na bieżąco trendy panujące w turystyce w ujęciu globalnym. Targi to także niepowtarzalna okazja do odwiedzenia całego świata w kilka godzin, od Albanii po Zimbabwe, poruszając się w obrębie jednego budynku.

Uczniowie zwiedzili wystawy targowe, zapoznali się z ofertą turystyczna innych regionów świata, mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami niemal wszystkich państw i narodowości. Mogli również podziwiać występy artystyczne i pokazy kulinarne.

Udział w targach był dla nich niewątpliwie szansą nawiązania i pogłębienia relacji zawodowych między różnymi państwami.

Należy zaznaczyć, że pomimo iż był to już ostatni dzień targów i część stoisk była już zamknięta, rozmach i bogactwo z jakim zostały one zaprezentowane świadczy przede wszystkim o potencjale branży turystycznej i możliwościach jakie oferuje.