W dniach 21.01-23.01.2013 roku grupa 24 uczniów Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyła w wyjazdowych, trzydniowych zajęciach specjalistycznych w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju.

W trakcie pobytu uczniowie odbywali praktyczne zajęcia w formie kształcenia blokowego. W ramach bogatego programu praktyk zrealizowana została następująca tematyka: zajęcia w symulacyjnym biurze podróży, obsługa recepcji, obsługa konsumenta, obsługa jednostki mieszkalnej oraz kuchnia dydaktyczna.

Uczniowie doskonalili zasady komunikowania się z gośćmi hotelowymi, przygotowywali dokumentację związaną z obsługą gości, dokonywali rezerwacji w oparciu o specjalistyczny program, tworzyli i sprzedawali imprezy turystyczne oraz przeprowadzali profesjonalne rozmowy telefoniczne. Ćwiczyli procedury meldowania gości oraz przyjmowania rzeczy w depozyt, przygotowywali również oferty usług hotelarskich. Przyszli pracownicy branży turystycznej sami przygotowywali imprezy okolicznościowe, aranżowali stoły na rozmaite okazje, poznawali zasady żywienia całodobowego grup zorganizowanych. W wyznaczonym symulacyjnym pokoju hotelowym dbali o utrzymanie porządku i czystości. W ramach tzw. “kuchni dydaktycznej” w pracowniach gastronomicznych poznawali tajniki obróbki wstępnej i termicznej żywności.

W wolnym czasie uczniowie poznali również zakątki Polanicy i jej historię.  Wszyscy wywieźli z Polanicy wiele ciekawych doświadczeń, nowych umiejętności i wspomnień.