W dniu 10.11.2011 roku dzięki współpracy z Biurem Podróży “Exodus” z Zielonej Góry odbyła się jednodniowa wycieczka do Berlina. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas I TT, I TTL, II TTH pod opieką pani Agnieszki Hruszowiec i pana Wojciecha Wróbla.

Głównym jej celem było poznanie stolicy naszych zachodnich sąsiadów, a także nawiązanie kontaktu z żywym językiem niemieckim w sytuacjach życia codziennego.

Uczniowie mogli podziwiać budynek Reichstagu, Bramę Brandenburską, Aleksanderplatz z wieżą telewizyjną, Katedrę Berlińską, budynek ratusza i pomnik Holokaustu. Odwiedzili również Muzeum Pergamońskie i Muzeum Egipskie na Wyspie Muzeów, gdzie zgromadzone są zabytki starożytnej kultury egipskiej.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się pracą pilota wycieczek i organizacją imprezy turystycznej, gdyż w wycieczce uczestniczyły osoby, które z berlińskiego lotniska Flughafen Tegel  odlatywały do Nowego Yorku skąd luksusowym statkiem udały się w rejs na wyspy Bahama.