Uczniowie na międzynarodowych targach Tour Salon oraz Invest – Hotel w Poznaniu

W dniu 21 październiku 2011 roku uczniowie z klas I TT, I TTL i II TTH pod opieką nauczycieli pani Doroty Staranowicz, pani Agnieszki Hruszowiec i pana Wojciecha Wróbla wzięli udział w wycieczce do Poznania na największe targi branży turystycznej w Polsce  Tour Salon oraz Invest – Hotel organizowane tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Była to już 22. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 750 firm z 43 krajów, m.in. Armenia, Austria, Białoruś, Brazylia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Dominikana, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indie, Irlandia, Izrael, Jordania, Japonia, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Palestyna, Polska, Portugalia, RPA, Rosja, Rumunia, Słowacja, Sri Lanka, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Krajem Partnerskim Tour Salon było w tym roku Maroko – coraz chętniej odwiedzane przez turystów, lecz nadal tajemnicze, magiczne i odurzające wonią orientalnych przypraw. Regionem partnerskim Tour Salonu zostało Województwo Zachodniopomorskie – region charakteryzujący sie obecnością dużej liczby obszarów leśnych, jezior, nadmorskich klifów i fantastycznych, piaszczystych plaż.

Wystawcy Tour Salon doskonale wkomponowali produkty turystyczne w przestrzeń pełną kolorów i muzyki oraz zapachów regionalnych potraw. Targi turystyczne były również okazją do podejmowania ważkich zagadnień, inspirujących rozmów, spotkań biznesowych, wymiany doświadczeń i pomysłów, a równocześnie miejscem odwiedzanym przez rzesze spragnionych podróży zwiedzających. Gościem specjalnym targów TOUR-SALON był Wojciech Cejrowski.

Jednocześnie odbyły się również targi INVEST-HOTEL, podczas których zaprezentowano najnowsze trendy w wyposażeniu hoteli, obiektów Spa i Wellness, nowości rynkowe, fachowe porady dla inwestorów i hotelarzy oraz przeprowadzono liczne seminaria i prezentacje.

Uczniowie w czasie pobytu na targach mieli okazję zapoznania się z licznymi ofertami firm należących do szeroko rozumianej branży turystycznej, która w przyszłości będzie stanowić ich miejsce pracy.