Uczniowie na start

2 września 2019 r. po raz 58 w Zespole Szkół w Chocianowie rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Naukę w murach szkoły rozpoczęli uczniowie z tzw. podwójnego rocznika.

-„Szczególnie ciepło witamy w naszych szeregach uczniów tegorocznych klas I” -mówiła w przemówieniu inaugurującym rok szkolny 2019/2020 Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie, mgr Bożena Wiszniewska. Tegoroczny początek różni się od poprzednich. Naukę rozpoczął „podwójny rocznik”, czyli absolwenci szkół podstawowych i uczniowie ostatniej klasy gimnazjów, które zostały wygaszone podczas reformy edukacji. Starsze roczniki z pewnością stworzą przyjazną i pomocną atmosferę dla młodszych kolegów. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach.

W sierpniu szkoła nawiązała współpracę z największym pracodawcą w regionie, firmą KGHM Polska Miedz S.A..  Dzięki temu klasy I-IV w zawodzie mechatronik i klasa I szkoły branżowej I stopnia od roku szkolnego 2019/2020 otrzymają przede wszystkim pomoc merytoryczną pracowników spółki, materiały dydaktyczne oraz system praktyk, stażów i stypendiów.
–„Efektem wprowadzenia programu jest dostosowanie obszaru edukacji w zakresie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy, a w szczególności dla KGHM Polska Miedź S.A.” – mówiła Natalia Ossowska-Czekajło, z  Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy KGHM S.A. do zgromadzonych w sali gimnastycznej Zespołu Szkół  w Chocianowie.

Po apelu uczniowie udali się do klas na pierwszą w tym roku lekcję z wychowawcą

Na najbliższe miesiące życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, uczniom kontynuującym naukę motywacji w zdobywaniu wiedzy, a maturzystom dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z przyszłością.