VII Chocianowski Festiwal Futsalu

Ponad stu miłośników halowej piłki nożnej z piętnastu drużyn zaprezentowało się w VII Chocianowskim Festiwalu Futsalu, któremu patronował Starosta Polkowicki Marek Tramś. Zawody rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie w dniach 9 i 10 grudnia 2011. Turniej był kolejną a zarazem ostatnią imprezą towarzyszącą obchodom 50-lecia Zespołu Szkół w Chocianowie.

Nagrody, dla najlepszych drużyn i zawodników, ufundowane przez Powiat Polkowicki, Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Miasto i Gminę Chocianów wręczył pan Adam Steć Radny Rady Powiatu Polkowickiego.

Sędziami zawodów byli: Jarosław Mołodyński, Adam Steć, Piotr Machoń, Hubert Urbański, Daniel Bukowski, Grzegorz Grzelka, Mateusz Kozimor i Piotr Kusak.

VII Chocianowski Festiwal Futsalu zorganizowali: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Zespół Szkół w Chocianowie. Współorganizatorami zawodów byli: UKS przy Szkole Podstawowej w Chocianowie i UKS „PUMY” przy Gimnazjum w Chocianowie.

[nextpage title=”Młodzieżowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt”]

Chocianów, 09.12.2011r.

Pierwszego dnia Festiwalu rywalizowały dziewczęta w Młodzieżowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Z uwagi na zgłoszenie się do zawodów czterech drużyn rozegrano sześć spotkań systemem „każdy z każdym”. Wyniki turnieju były następujące: na miejscu pierwszym uplasowała się drużyna „MŁODA BARCELONA” (ZS Chocianów), przed „PEACE ROCK” (ZS Chocianów), „POGOŃ ZA CHLEBEM” i „MIEDZIANE DIABŁY”. Anita Marek (kl. I TTL – ZS Chocianów), ze zwycięskiej drużyny, została najlepszą zawodniczką turnieju, Agnieszka Woźniak uznana została najlepszą bramkarką. „Królem strzelców” turnieju została natomiast Izabela Siekierska (kl. I TTL – ZS Chocianów), która w trzech meczach strzeliła 13 goli.

X Młoda Barcelona Miedziane Diabły Pogoń za chlebem Peace rock Mecze Pkt Bramki Miejsce
Młoda Barcelona X 14 : 0 9 : 0 13 : 2 3 9 (36:2) +34 I
Miedziane Diabły 0 : 14 X 1 : 2 0 : 11 3 0 (1:17) -16 IV
Pogoń za chlebem 0 : 9 2 : 1 X 2 : 2 3 4 (4:12) -8 III
Peace rock 2 : 13 11 : 0 2 : 2 X 3 4 (15:15) 0 II

[nextpage title=”Młodzieżowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców”]

Chocianów, 10.12.2011r.

Kolejnego dnia Festiwalu kontynuowano rozgrywki Młodzieżowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, tym razem w wykonaniu chłopców. Do rozgrywek przystąpiło osiem drużyn, które rywalizację rozpoczęły od zmagań grupowych. Z tego etapu do dalszych gier awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Następnie rozegrano półfinały i finały. Najlepszą ekipą turnieju została drużyna „PRZEMKÓW”, która w finałowym starciu pokonał drużynę „PRETENDENCI”, za nimi uplasowali się kolejno „FC ALBATROS” i „CIAPSQUAD” (w każdej z drużyn większość stanowili uczniowie naszej szkoły). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Kuźmiaka (kl. IV TA – ZS Chocianów), bramkarza zwycięskiej drużyny. Kamil Chojnicki (kl. III TA – ZS Chocianów) został uznany najlepszym bramkarzem turnieju, a „królem strzelców” z dorobkiem 11 goli, został Adam Biały.

Grupa A

X Desperaci Semper Fidelis Pretendenci Przemków Mecze Pkt Bramki Miejsce
Desperaci X 0 : 5 1 : 5 0 : 8 3 0 (1:18) -17 IV
Semper Fidelis 5 : 0 X 1 : 3 0 : 0 3 4 (6:3) +3 III
Pretendenci 5 : 1 3 : 1 X 1 : 2 3 6 (9:4) +5 II
Przemków 8 : 0 0 : 0 2 : 1 X 3 7 (10:1) +9 I

Grupa B

X Móżyny FC Albatros Ciapsquad 6-pak Mecze Pkt Bramki Miejsce
Móżyny X 0 : 5 0 : 2 2 : 4 3 0 (2:11) -9 IV
FC Albatros 5 : 0 X 4 : 0 4 : 1 3 9 (13:1) +12 I
Ciapsquad 2 : 0 0 : 4 X 1 : 0 3 6 (3:4) -1 II
6-pak 4 : 2 1 : 4 0 : 1 X 3 3 (5:7) -2 III

Półfinały

  • A I – B II: Przemków – Ciapsquad (2 : 1)
  • B I – A II: FC Albatros – Pretendenci (1 : 1) k 0:1

Mecz o miejsce III

Ciapsquad – FC Albatros (1 : 5)

Finał

Przemków – Pretendenci (1 : 0)


[nextpage title=”Turniej Halowej Piłki Nożnej Instytucji i Zakładów Pracy”]

Ostatnim akcentem VII Festiwalu Futsalu był Turniej Halowej Piłki Nożnej Instytucji i Zakładów Pracy. Niestety, w tym roku wyjątkowo w tej kategorii, frekwencja nie dopisała. Do rywalizacji przystąpiły jedynie trzy drużyny. Rozegrano trzy spotkania, a ich wyniki były następujące, najlepszą drużyną turnieju okazali się absolwenci Zespołu Szkół w Chocianowie zebrani w drużynie „50 LAT ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOCIANOWIE”, za nimi uplasowały się kolejne drużyny, „NAUCZYCIELE CHOCIANÓW” i „FAN CLUB „ZAGŁĘBIA LUBIN” CHOCIANÓW”. Najlepszym zawodnikiem tego etapu rozgrywek został Hubert Urbański. Artura Sotnickiego wybrano na najlepszego bramkarza. Tytuł „króla strzelców” przypadł Pawłowi Obolewiczowi.

X FC Chocianów Nauczyciele Chocianów 50-lat ZS Chocianów Mecze Pkt Bramki Miejsce
FC Chocianów X 1 : 3 1 : 3 2 0 (2:6) -4 III
Nauczyciele Chocianów 3 : 1 X 2 : 5 2 3 (5:6) -1 II
50-lat ZS Chocianów 3 : 1 5 : 2 X 2 6 (8:3) +5 I