VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

Blisko dwudziestoosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, wzięła udział w VIII Pikniku Olimpijskim Wrocławia i Dolnego Śląska, który odbył się 17 czerwca 2018 roku na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Nasza grupa wzięła udział w tej niezwykłej uroczystości na specjalne zaproszenie Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu pana Mieczysława Łopatki (czterokrotny olimpijczyk) oraz Przewodniczącej Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wrocławia pani Renaty Mauer-Różańskiej (dwukrotna mistrzyni olimpijska).

Uczestnicy wyjazdu mieli niecodzienną okazję do spotkania się z blisko setką wybitnych sportowców, medalistów oraz uczestników Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Nasz udział zaznaczony był również występami na scenie głównej pikniku. Dziewczęta z dwóch grup tanecznych Szkoły Podstawowej w Chocianowie, przygotowały oraz zaprezentowały kilka układów tanecznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i przychylnością zebranej publiczności.

Był też czas na rekreację gdyż program pikniku oferował niezliczone atrakcje, m.in. występy artystyczne, pokazy sportowe (Festiwal Sportów Szkolnych), Puchar Polski Strongman, kino 9D, zamki dmuchane, malowanie twarzy czy przejażdżki na koniach, kucykach i skuterach elektrycznych.