Warsztaty ekologiczne – podsumowanie

7 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Środowisko przyrodnicze Lasów Chocianowskich”. W warsztacie wzięło udział 16 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 1BB.
Działanie przeprowadzono w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2022r.

Zajęcia odbyły się dzięki współpracy oraz na terenie Nadleśnictwa Chocianów. Prowadzącym był pan Dominik Bujak specjalista ds. edukacji leśnej. Młodzież miała okazję poznać zadania Nadleśnictwa związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz zadania z zakresu ochrony środowiska na terenach Lasów Chocianowskich. Nauczyła się rozpoznawać drzewa na podstawie obserwacji liści, dokonywała pomiaru drzew. Podczas zajęć odbyła wycieczkę do rezerwatu przyrody “Czarne Stawy”. Warsztaty zakończyły  się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 

Opiekunowie grupy:
Jolanta Kuźma, Dorota Dziekan