11 września 2014 uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie – klas Technikum Logistycznego oraz Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunami – panem Dyrektorem Andrzejem Wojtkowiakiem, panią Anną Druzga  i panią Bernadettą Jasińską uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, której celem było poznanie tajników funkcjonowania firmy “FERRUM” w Chojnowie.

Na początku wizyty uczniowie w sali konferencyjnej obejrzeli prezentację multimedialną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z zakresu szeroko rozwiniętej logistyki, jej struktury dostaw, struktury sprzedaży, sieci dystrybucji oraz pozycji rynkowej.

FERRUM jest polską firmą opartą wyłącznie na kapitale polskim. Spółka jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Wieloletnie doświadczenia i praktyczne uwagi z branży rolniczej, doprowadziły do wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w  firmie Ferrum. Najwyższa dbałość o ziarno i środowisko naturalne podczas procesu suszenia, transportu i składowania jest domeną tej firmy i celem na przyszłe lata.

Feerum produkuje: suszarnie zbożowe, silosy, przenośniki łańcuchowe, przenośniki taśmowe (taśmociągi) oraz podnośniki kubełkowe.

Te oraz wiele innych informacji zostało uczniom przekazanych przez prezesa zarządu  Pana Daniela Janusz podczas ogólnej prezentacji firmy. Pozwoliła ona poznać firmę jedynie od strony teoretycznej, przejście zaś na poszczególne hale i magazyny umożliwiło dopełnienie obrazu firmy, jako bardzo sprawnie funkcjonującego koncernu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne maszyny i poznać funkcjonowanie systemu dystrybucji, dostaw, transportu, magazynowania, a także monitoring sprawnej kontroli jakości.

Na oficjalnej stronie zakładu Ferrum znajduje się opis naszej wycieczki: https://www.feerum.pl/pl.aktualnosci-wycieczka-szkolna.html