Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie

13 kwietnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas 2 c i 6 c Szkoły Podstawowej w Chocianowie. Uczniowie technikum zorganizowali dla nich warsztaty z zakresu mechatroniki, logistyki i obsługi turystycznej.

Przeprowadzone zajęcia

Mechatronika

Na początek goście mieli możliwość zbudowania swojego własnego robota z klocków Lego i jego zaprogramowania z pomocą starszych kolegów. Tutaj również mogli sterować zdalnie przez telefon komórkowy bardziej zaawansowanymi robotami Lego Mindstorms oraz zobaczyć jak wygląda ich programowanie poprzez komputer. Zobaczyli również wielkiego pomarańczowego robota przemysłowego “Kuka”, który służy między innymi do montażu karoserii w fabrykach samochodowych. Cierpliwsi mogli dodatkowo zaprogramować i posterować robotami służącymi do przenoszenia materiałów z jednego miejsca na drugie. Na koniec wszyscy zobaczyli elektryczną kolejkę Piko otaczającą miasto z klocków Lego City.

Logistyka

Podstawy wiedzy z logistyki warto zgłębiać od najmłodszych lat. Uczniowie uczestniczyli w zajęcia teoretycznych z zakresu podstawowych wiadomości z gospodarki zapasami i funkcjonowania magazynów, rodzajów ładunków oraz podstaw wiedzy w transportu. Po zdobytej wiedzy teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne z dziedziny budowania najstabilniejszej wieży na świecie (formowania paletowej jednostki ładunkowej), bezpiecznej paczki (zapewnienia bezpieczeństwa ładunku łatwo tłukącego się w trakcie transportu) oraz kodołamania (praktyczne zastosowanie kodów kreskowych). Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu i nadające uczniom klasy drugiej tytuł „Mini Logistysia”, a uczniom klasy 6 – „Logistyka Juniora”.

Obsługa turystyczna

Na warsztatach z obsługi turystycznej nasi goście uczestniczyli w zajęciach z podstaw savoir-vivre. Uczennice z klas pierwszych Technikum Obsługi Turystycznej z p. Agnieszką Hruszowiec pomagały im przygotowywać prawidłowe nakrycie stołu, ułożyć serwetki do nakrycia; przy pomocy noża i widelca zjeść “coś zdrowego”. W formie zabawy dzieci dowiedziały się kto komu i kiedy pierwszy mówi dzień dobry czy cześć oraz jak  brzmią te powitania w różnych językach. Uczestniczyły też w quizie geograficznym.

Nasi goście wychodzili z uśmiechami na ustach i pięknie dziękowali za poświęcony im czas ;)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z zajęć.

Galeria z robotyki

Filmy z robotyki

[ratio tryb=”youtube”][/ratio]

[ratio tryb=”youtube”][/ratio]

[ratio tryb=”youtube”][/ratio]

[ratio tryb=”youtube”][/ratio]

Galeria z logistyki

Galeria z obsługi turystycznej