Wycieczka zawodoznawcza do CCC i VW

W dniu 15.11.2019 uczniowie klas logistycznych I TLG i II TLM wraz z opiekunami panią Anną Druzgą i panem Wojciechem Wróbel odbyli wycieczką zawodoznawczą do Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. i CCC Factory Sp. z o. o. zakładów znajdujących się w podstrefie Polkowice wchodzącej w skład Legnickiej Specjalnej Strefy Legnickiej.

W fabryce koncernu Volkswagen uczniowie zapoznali się z linią produkcyjną, gdzie mogli zobaczyć cykl powstawania silników diesla. Wielkość hali zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, na pierwszy rzut oka widać poziom zautomatyzowania i nowoczesności fabryki. Pojedyncze stanowiska pokazują jakim wynalazkiem są roboty, które za pomocą sterowników, wykonują wszystkie potrzebne czynności związane z produkcją podzespołów, których w całym silniku znajduje się około 250. Następnie zapoznali się z pomieszczeniami, w których wykonuję się procesy badawcze, a na koniec mogli zobaczyć sam magazyn przyprodukcyjny.

Natomiast w Centrum Logistycznym CCC młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania magazynów. Zwiedzili 3 magazyny, których łączna powierzchnia magazynowa wynosi obecnie 100 tys. m2 i jest w stanie pomieścić ponad 30 milionów par butów. Wszystkie pomieszczenia magazynowe są odpowiednio wentylowane i klimatyzowane, wyposażone w urządzenia elektroniczne sterujące oraz rejestrujące wilgotność i temperaturę powietrza. Zastosowane rozwiązania logistyczne oraz automatyka są unikalne dla tego typu firm w Polsce.

Dodatkowo uczniowie mieli okazje spotkać zarówno w fabryce Volkswagena jak i Centrum Logistycznym CCC swoich starszych kolegów ze szkoły, którzy odbywali aktualnie praktykę lub absolwentów, którzy już pracowali.