Wycieczka zawodoznawcza – KOELNER we Wrocławiu

07 października 2011r. uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie – 2 klasa Technikum Logistycznego wraz z nauczycielkami p. Beata Rolską i p. Anetą Baczyńską – Kędziora zwiedzali zakład produkcyjny KOELNER we Wrocławiu.

Przedmiotem działalności firmy KOELNER SA jest projektowanie, wytwarzanie, oraz dystrybucja następujących grup asortymentowych:

  • zamocowania budowlane
  • narzędzia ręczne i elektronarzędzia
  • normalia śrubowe

Ekspansja działalności Grupy KOELNER na kolejne światowe rynki wymaga ciągłego doskonalenia procesów logistycznych. Dzięki zrealizowanym inwestycjom dysponuje ona obecnie wieloma sprawdzonymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie. Dają one Firmie gwarancję w zakresie dostaw surowców i usług niezbędnych w procesie produkcji, optymalny przepływ informacji oraz pełną kontrolę nad produktem od momentu opuszczenia przez niego linii produkcyjnej, poprzez składowanie na magazynie wyrobów gotowych, po realizację zamówień, transport i dostarczenie do odbiorców końcowych o właściwym czasie. Dystrybucja produkowanych przez Grupę towarów odbywa się za pomocą rozbudowanej sieci dystrybucyjnej w skład której wchodzi: 15 spółek zagranicznych oraz liczni dystrybutorzy i inni odbiorcy.

Grupa KOELNER obejmuje swoim zasięgiem już 38 państw na całym świecie.

Wycieczka miała charakter zawodoznawczy. Dzięki staraniom nauczycieli i życzliwości Firmy KOELNER uczniowie mieli możliwość odwiedzić kolejny zakład, zapoznać się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, a także bezpośrednio przeanalizować zastosowanie ciekawych, całkowicie zautomatyzowanych działań oraz procesów logistycznych. Uczniowie zostali oprowadzeni przez dyrektora produkcji pana Krzysztofa Woźniaka oraz kierownika działu magazynowego, którzy z ogromnym zaangażowaniem, dbając o bezpieczeństwo BHP, starali się przekazać uczniom najistotniejsze zagadnienia z zakresu działanie Firmy i praktycznego zastosowania wiedzy zdobywanej w technikum logistycznym.