W dniu 27 listopada uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Logistycznego i Technikum Handlowego w ramach Projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Poznania. Grupa turystyczna odwiedziła Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii, gdzie wzięła udział w pokazie kelnerskim, barmańskim oraz kulinarnym.

Studenci przedstawili również młodzieży pracownie, bibliotekę, sale dydaktyczne oraz prezentację n/t oferty edukacyjnej uczelni. Natomiast grupa logistyczno-handlowa mogła zapoznać się z zakładem Elite Cafe, stanowiącym największą palarnie kawy w kraju.

Kulminacją wycieczki było wspólne zwiedzanie browaru LECH należącego do Kompanii Piwowarskiej. Należy dodać, że Poznański zakład jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Po odwiedzinach na linii produkcyjnej, uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu na temat Kompanii Piwowarskiej SA i grali w gry interaktywne. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe otwieracze do butelek z logo browaru.