XIII Piknik Olimpijski

W dniach 25, 26 maja 2012 roku dziesięć uczennic naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe do Warszawy, którego celem był udział w ogólnopolskim Pikniku Olimpijskim.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Sochaczewa (50 km od Warszawy) dziewczęta odwiedziły Granicę, miejscowość leżącą na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, w której zwiedziły Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego, skansen budownictwa puszczańskiego, Aleję Trzeciego Tysiąclecia oraz przeszły ścieżką dydaktyczną Obszaru Ścisłej Ochrony. Kolejną atrakcję stanowiło zwiedzanie dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Kolejnego dnia, po przybyciu do Warszawy, grupa zwiedziła Muzeum Sportu i Turystyki oraz Centrum Olimpijskie, a następnie wzięła udział w XIII Pikniku Olimpijskim, który był główną atrakcją tego wyjazdu. Wszyscy uczestnicy Pikniku mieli niecodzienną okazję spotkania się z blisko dwustu osobową delegacją polskich olimpijczyków, wśród których nie brakowało mistrzów i medalistów olimpijskich. Impreza była też okazją do spróbowania swoich sił w wielu dyscyplinach i konkurencjach sportowych, od bardzo popularnych: piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, lekkoatletyki czy kolarstwa, po te mniej popularne i rzadziej spotykane: badminton, baseball, bocce, wioślarstwo, kajakarstwo, hokej na trawie, jeździectwo, korfball, podnoszenie ciężarów, szermierka, strzelectwo, teakwondo, zapasy, urbanwake, czy żeglarstwo, tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jako, że w wyjeździe wzięły udział najsprawniejsze dziewczęta Naszej Szkoły, bez problemu wyróżniały się niemal w każdej dyscyplinie w której spróbowały swych sił. Zgromadziły w ten sposób wiele atrakcyjnych nagród i upominków. Na zakończenie wyjazdu młodzież zwiedziła jeszcze Śródmieście Stolicy, m.in. Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta.

Ogrom wrażeń sprawił, że wszyscy wracali ogromnie zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni i z żalem, że wyjazd minął tak szybko.